Forum Radyo Necesen
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Radyo Necesen

Radyo Necesen´in Forumuna Hosgeldiniz... Güzel Paylasimlara...

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Şair Veli Tüm Türküleri Azerbaycan Yöresinden Türküler "O Şehla Gözünden (Var)
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:17 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bana Bırak-Nazenin ..
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:14 am tarafından AyMaRaLCaN

» Dushunme ki,
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:13 am tarafından AyMaRaLCaN

» Hardasan yar?
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:12 am tarafından AyMaRaLCaN

» QURBAN ADINA
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:12 am tarafından AyMaRaLCaN

» Nə eşq olaydı, nə aşiq, nə nazlı afət olaydı / Alim Qasımov
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:11 am tarafından AyMaRaLCaN

» Axsam ..Sövket Elekberova
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:10 am tarafından AyMaRaLCaN

» Qəlbim qəlbinə həsrət-Şeron ...
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:09 am tarafından AyMaRaLCaN

» senden cevab gözleyirem
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:08 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anket
En iyi yollayıcılar
AyMaRaLCaN
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Vote_lcapYa Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Voting_barYa Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Vote_rcap 
Sinan KILIC
Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Vote_lcapYa Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Voting_barYa Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Vote_rcap 
NeceseN
Admin
Istatistikler
Toplam 5 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ıgdır_yıgıtı

Kullanıcılarımız toplam 4712 mesaj attılar bunda 3008 konu

Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!...

YazarMesaj
AyMaRaLCaN

AyMaRaLCaN

Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Empty
MesajKonu: Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!...   Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!... Icon_minitimePtsi Ağus. 08, 2011 10:03 pm

Taberanî'nin rivayetine göre bir gün Cebrail (A.S.) her zamankinden baska bir saatte Peygamber'imize (S:A:V) gelir. Peygamber'imiz (S.A.V) onu karsilayarak;

«Ya Cebrail niye senin cehreni solgun görüyorum» diye sorar. Cebrail (A.S): «Eger Allah (C.C) cehennemin körükleri hakkinda sana bilgi vermemi emretmeseydi gelecek degildim» der.

Peygamber'imiz (S.AV) ona: «Yâ Cebrail bana cehennemi anlat» der. Cebrail (AS) söyle cevap verir: «Allah (C.C) cehennemin bin yil boyunca yakilmasini emretti. Bin yil yakildi sonunda agardi. Arkasindan bin yil daha yanmasini emretti sonunda kapkara kesildi.

Simdi o kapkaradir ne kivilcimi isik saçar ve ne de yalazi söner.
Seni hak üzere elci olarak gönderen Allah'a (C.C) yemin ederim ki cehennemde igne deligi kadar bir delik açilsa dagilacak olan yüksek hararetten dolayi yeryüzünün bütün canlilar kavrularak ölürdü.

Seni hak üzere elçi gönderen Allah'a (C.C) yemin ederim ki cehennem bekçilerinden biri dünya halkina görünse yüzünün çirkinligi ve kokusunun agirligi yüzünden bütün yer yüzü halki ölürdü. Seni hak üzere elci gönderen Allah'a (C.C) yemin ederim ki. Allah'in (C.C) Kur'an'in tanittigi cehennem zincirinin bir halkasi yeryüzü daglarina konsa dag yarilir ve yerin merkezine ininceye kadar durmazdi.

Bunun üzerine Peygamber'imiz (S.AV) «Yeter ya Cebrail! Yoksa kalbim duracak ve ölecegim» der.

Bu sirada Peygamber'imiz S:A:V) Cebrail'in agladigini görür. Ona: «Ya Cebrail Allah (C.C) katinda sahip oldugun mertebeye ragmen sen de agliyorsun» der. Cebrail (A.S) O'na söyle cevap verir: «Niye aglamayayim? Asil benim aglamam lâzim. Cünki belki Allah'in (C:C) bilgisine göre bu günkü mevkiimden baska bir mertebedeyim. Belki meleklerden biri iken Iblisin tâbi tutuldugu imtihanin bir benzerine ben de tâbi tutulurum. Bilmiyorum belki de Harut ile Marufun baslarina gelenler benim de basima gelir.»

Bunun üzerine ikisi de aglamaya baslarlar göz yaslari akarken «Ya Cebrail ve ya Muhammed! Ulu Allah her ikinizi âsi olmak tehlikesinden emin kilmistir» diyen gizli bir ses duyarlar.

Sesi duyunca Cebrail (AS) göge yücelir. Peygamber'imiz de (S:A:V)disarıya çikar. Yolda Ensardan gülen oynayan bir gurup ile karsilasir. Onlara der kî: «cehennem ardinizda iken gülüyor musunuz?! Benim bildiklerimi bilseniz az güler cok aglar girtlaginizdan ne yemek ve ne de su geçmezyüksek tepelere çikarak yüksek sesle Allah'a (C:C) yakarirdiniz.»

Bu sirada; «Ya Muhammed kullarimi umutsuzluga düsürme. Ben seni zorluk gösterici olarak degilmüjdeleyici olarak gönderdim» diye bir nida gelir.

Bu nidayi duyunca Peygamber'imiz (S:A:V)«Dogru olun ve Allah'a (C:C) yaklasin» diye buyurur.

Imami Ahmed´in rivayetine göre Peygamber'imiz (S:AV) Cebrail'e (AS):

«Niye hiç bir zaman Mikâil'i (AS)gülerken görmüyorum?» diye sorar. Cebrail de (AS) O'na: «Mikâilcehennem yaratilaliberi hiç gülmüs degil» diye cevap verir.

ALLAH'ım Kabir azabından cehennemin azabından ve kıyametin şiddetinden sana sığınırım..

ALINTI

Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ölüm bana yakışır mı?
» Bana Bırak-Nazenin ..
» Ferdi Tayfur - Bana Acı Sözler Deme