Forum Radyo Necesen
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Radyo Necesen

Radyo Necesen´in Forumuna Hosgeldiniz... Güzel Paylasimlara...

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Şair Veli Tüm Türküleri Azerbaycan Yöresinden Türküler "O Şehla Gözünden (Var)
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:17 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bana Bırak-Nazenin ..
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:14 am tarafından AyMaRaLCaN

» Dushunme ki,
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:13 am tarafından AyMaRaLCaN

» Hardasan yar?
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:12 am tarafından AyMaRaLCaN

» QURBAN ADINA
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:12 am tarafından AyMaRaLCaN

» Nə eşq olaydı, nə aşiq, nə nazlı afət olaydı / Alim Qasımov
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:11 am tarafından AyMaRaLCaN

» Axsam ..Sövket Elekberova
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:10 am tarafından AyMaRaLCaN

» Qəlbim qəlbinə həsrət-Şeron ...
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:09 am tarafından AyMaRaLCaN

» senden cevab gözleyirem
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeCuma Kas. 18, 2011 5:08 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anket
En iyi yollayıcılar
AyMaRaLCaN
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Vote_lcapKendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Voting_barKendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Vote_rcap 
Sinan KILIC
Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Vote_lcapKendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Voting_barKendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Vote_rcap 
NeceseN
Admin
Istatistikler
Toplam 5 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ıgdır_yıgıtı

Kullanıcılarımız toplam 4712 mesaj attılar bunda 3008 konu

Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma…

YazarMesaj
Sinan KILIC
Admin

Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Empty
MesajKonu: Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma…   Kendimi Senden Çalıyorum Dünya, Kusura Kalma… Icon_minitimeSalı Eyl. 21, 2010 11:35 am

Kendimi kendime azad eylediğim son zamanlarda ellerimle kurduğum ülkemin kapılarını kendi yüzüme kapattığımı ne yazık ki geç fark ettim. Yaşamıma yön veren her olayın, düşüncelerime yaptığı tahribatı kanımdaki şeker seviyesinin onlu rakamlara düşmesiyle ödediğimi peşinen belirtmeliyim. Oturduğum yerde rahatça izlediğim bu oyunun aslında en önemli oyuncusu olduğumun geç de olsa farkına varmam mı sorun? Son’u olmayan bu oyunda önemli bir amacı üstlendiğimin her an aklımda olması garip bir bulantı sebebi…

Evet, yaşıyorum. Yaşayan ve hareket eden her beden ya da mahlûkat midemin ağzıma gelmesine yetiyor. Konuşuyorum, aslında susmayan herkesin oyunu bütünleyen ayrı bir hikâyesi var. Herkes kendi içinde bütünlediği oyunun yansımasını dökmek zorunda yaşama. Herkes, içinde bulunduğu anı (yaşadığını) unutmak zorunda. Her an yaşadığının farkında olan ve yaşamla yüzleşen kaç kişi olabilir ki? Hangi akıllı(!) kaldırabilir bu ağır yükü.

Haricimdeki milyarlarca iç ses’in içerisinde düşüncelerimin vızıldayan bir akis olması düşüncesi lavaboya koşmamı gerektirecek sanırım. Ne yapsam da uzaklaştırsam kendimi kulaklarımın uğuldamasına sebep olan bu bulantıdan.

Ne garip, Tanrının varlığını sorgulamayı bıraktığım günlerde, bir gün kendi varlığımı da bütün hücrelerimle sorgulayacağım aklımın ucuna dahi gelmemişti. Düşünüyorum da günah işlemeyi bıraksak bu oyunda tanrıya gerek kalır mı acaba? Mekruh kavramını zihnimde evirmeden ve çevirmeden bir sigara yakmalıyım acilen. Yaşadığını iliklerine dek hisseden bir dinsizin cahil bir dindardan daha üstün olacağını varsayarak kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ve varsa bile beni etkilemeyeceğini düşünerek derin bir nefes alıyorum sigaramdan. Şimdi ciğerlerime dolan duman, içinde barındırdığı nikotini zerk ediyor kanıma. Kendimden kaçmanın etkili yollarından biri olduğu söylenemez ama yine de rahatlıyor insan.

Yaşamı, dahası yaşamın içerisindeki Ben’i sorgulama düşüncesinin herhangi bir şeye gebe kalıp kalmayacağını bilemiyorum ama sorgularken bir şeyler ürettiğini sanan çoğu insanın üretirken düşük yapabileceğinin farkındayım. Sonunun düşük olacağı hissi bulantımı arttırsa da kendimi senden çalıyorum dünya, kusura kalma…
http://radyonecesen.npage.de/

1 sayfadaki 1 sayfası